Zobacz także:
Strona głowna
Volkswagen
Audi
Seat
Skoda
Fiat
Opel


Volkswagen Transporter T4

Krok w historii Transportera zrobiono 9 sierpnia 1990 roku. W jego czwartej generacji (T4) zrezygnowano z silnika umieszczonego z tyłu. Pojazdy stały się jeszcze wygodniejsze i mocniejsze. T4 oferowany był z 13 różnymi silnikami, 6 benzynowymi i 7 dieslami, najmocniejszy miał 205 KM.

W 1995 roku liczba sprzedanych Multivanów przekroczyła 100 tysięcy. We wrześniu 1995 do Transportera wprowadzone zostały silniki TDi oraz wersje Caravelle i Multivan doczekały się liftingu przedniej części auta oraz wnętrza, zaś w późniejszym czasie lifting objął wersje robocze.

Facelifting
W 1996 roku T4 przeszedł face lifting nadwozia - zmieniono przód, wnętrze oraz kilka innych detali.

W grudniu 1993 roku rozpoczął się w Poznaniu montaż tego modelu, stopniowo przekształcany w produkcję. Produkowano tam od 1994 roku osobową odmianę Caravelle. Później uruchomiono tylko w Poznaniu produkcję odmiany ze skrzynią ładunkową. Produkcja tych modeli zakończyła się w sierpniu 2003 roku.

8 marca 2000 roku minęło 50 lat od rozpoczęcia produkcji Transportera. Co druga osoba kupująca samochód dostawczy lub wielkoprzestrzenną limuzynę decydowała się na samochód z logo VW. Ponad 8 milionów tych pojazdów, zbudowanych na bazie Transportera, znalazło już swoich nabywców.

źródło: wikipediaPokrewne: vw bora, skoda octavia, audi a6 c4, audi a6 c5, audi a4 b6, audi a4 b5, vw passat b4, vw passat b5, vw golf 4, seat leon, seat toledo, ford galaxy, vw sharan, seat alhambra, opel vectra, fiat bravo, fiat seicento, vw transporter t5, vw transporter t4


Polecamy: Ogłoszenia Dębica